Як отримують листовий метал?

Як отримують листовий метал?

Популярність і затребуваність листового металу зумовлено його перевагами. Метал листового формату має порівняно невелику вагу, він легко і зручно гнеться, тому у багатьох випадках при його обробці можна обійтися без зварювання (зварні шви - це місця підвищеного ризику утворення корозії).

Щоб зрозуміти всі переваги даного матеріалу, важливо розуміти, як отримують листовий метал. Існує два принципових підходи (відповідний вибирається залежно від ступеня пластичності металу):

Гаряча прокатка;

Холодна прокатка.

В процесі обробки метал проходить крізь спеціальне обладнання (прокатний стан), яке розгортає його немов тісто. Товщина листів може бути різною - від 1 мм і більше. Матеріал товщиною до 4 мм вважаються тонколистовим, понад - товстолистовий.

Для того щоб отримані листи мали підвищену стійкість до корозії, їх обробляють тонким шаром цинку. Це може виконуватися різними способами, наприклад, наступним (актуально для металу, отриманого шляхом холодного цинкування):

Лист кілька разів (3-4) цілком занурюють в кислотний розчин, нагрітий до високої температури.

Лист занурюють у воду низької температури;

Паралельно у великій ємності готується гарячий розчин цинку.

Очищений кислотою лист нагрівається до температури цинку і занурюється в нього.

Частинки цинку «прилипають» до поверхні металу, створюючи на ній надійний захисний шар.

Отриманий таким чином матеріал широко застосовується в різних будівельно-побутових сферах. Зокрема стійкість до атмосферних і температурних впливів дозволяє використовувати його для обшивки даху або стін об'єктів.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий