12 фактів про лазерне різання

Лазерне різання вже чверть століття посідає своє визначне місце в металообробці. Ним користуються великі та маленькі компанії. Пропонуємо кілька цікавих фактів про лазерне різання:

 1. Перший лазер винайшли в 1960 році і зробив це американський фізик Теодор Майман. Основними його компонентами були штучний рубін, імпульсна лампа та два розташованих на одній осі паралельних дзеркала. А перші комерційні лазери американської фірми “Спектра фізикс” вийшли на ринок лиш через півтора року після винаходу.
 2. Найчастіше для лазерного різання металу використовують вуглекислотні лазери. В них активне середовище - це вуглекислий газ або, іноді, твердотілі та волокнисті його різновиди. Ці лазери вважаються надійними, потужними та не надто дорогими.
 3. Висока якість обробки лазером необхідна для створення тонких та глибоких отворів. Приміром, це потрібно для виробництва форсунок.
 4. Найпоширеніша операція в металообробці - це лазерне різання по складному контуру сталевих листів завтовшки до 6 мм.
 5. Нержавіюча сталь - найскладніший для розкрою метал. Лазерне різання є одним із найпопулярніших методів обробки цього металу.
 6. Завдяки лазерному різанню метал може стати гідрофобним: вода відскакуватиме від металевої поверхні, на якій вирізано лазером узор. І ця обробка з часом не стирається, на відміну від хімічних способів надання металам гідрофобності.
 7. Провідні компанії-виробники установок лазерного різання металу: Amada, Koike, Mitsubisi Electric (Японія), Trumpf, Knuth GmbH, Eckert, KUKA (Німеччина), Bystronic (Швейцарія), Jordi (Іспанія), FPL, Salvagnini (Італія), Ermaksan, Durmazlar (Туреччина), «Номаконт Трейд», «ТехноЛазер», НПФ «ТЕТА», IPG Photonincs Corporation (Росія), Hans Lazer, Haco, Beijing (Китай), Hankwarg (Південна Корея).
 8. Високошвидкісне лазерне різання ефективне при розкрої металу завтовшки до 20 мм.
 9. Найпотужніший лазер в світі - 5408-тераватна установка з 129,8 Дж в імпульсі тривалістю 24 фс. Він перебуває в Шанхайському інституті оптики та точної механіки, Китай.
 10. Виробник спеціальної дорожньої техніки - найбільша американська компанія Vermeer - для розкрою металу використовує всього дві установки лазерного різання потужністю 20-25 т/добу.
 11. З допомогою лазерного 3D-різання та 5-осьового лазеру можна створити або змінити об’ємні вироби, приміром, труби будь-якої конфігурації, сфери, напівсфери, об’ємні логотипи, барельєфи, букви, сувенірну, рекламну та іншу продукцію. Для цього застосовується спеціальне обладнання з подачею лазеру по трьох осях координат та вільним переміщенням вздовж траєкторії.
 12. Більшу частину деталей для лазерних верстатів виготовляються на лазерних верстатах.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий